Kategória: kompromisszum
Bútorozási ajánlat
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Építészet és/vagy lakberendezés ?!
Heti átváltozás blogomban meglévő lakásokat tervezek át otthonná. Mindig megrendelői igények mentén, és már alaprajzi megjelenítésben is mindig bútorozással ábrázolom a lakás helyiségeit. Mert ez a valódi otthontervezés alapja!
A falak megrajzolása még nem otthontervezés. Az inkább: épületszerkesztés.
Az otthon ott kezdődik, amikor megjelenik benne az ember: az ágya, az asztala, a kedvenc fotelje, a ruhái, a könyvei és persze a mindennapi szokásai.
Read More…Előszobánk sincs!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Bútorozás…?!
Edina és Béla társasházi lakást vásároltak, jó környéken, egy zárt lakóparkban, tetőterasszal… Csakhogy a lakás szerintük bútorozhatatlan!, pedig szép állapotú, hiába 6 éve épült/lakott. Vagyis, még bizonytalanok, szétbombázzák-e a lakást költözés előtt?!
Read More…
Utolsók leszünk a függőfolyosón…!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Kicsi, de jó lesz így?!
Anita és kislánya költözik ebbe a lakásba. „Mindössze 44 m², de 3 szobás!” – olvastam az email első mondatát… Hmmm, ez kevésnek tűnik, valószínűleg félszobákról, ill. hálófülkékről lehet beszélni ilyen esetben:
Read More…
Sarokajtókon túl…
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Aprócska a nappali is!
Bernadett családi segítséggel vásárolta meg a kétszobás lakást. A szimpla felújításon túl, arra is keresi a választ, hogy a 11 m²-es nappalit lehet-e növelni? És a sarokajtók megszüntethetők-e?
Read More…
Furcsa szimmetria
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Hol lesz a gardrób?
Edit és Imre lakásvásárlásukat lebonyolították. Alaposságuk okán már a lehetőségek feltárását is megkezdték, egyrészről csempét vertek le és szőnyegpadlót szedtek fel…, másrészről a leendő kialakítást rajzolgatták saját kedvükre… Ebbe a folyamatba „hívtak”, mert egy új gardrób létén/nem létén, nem jutnak egyezségre.
Read More…
Garázs-lomtárból önálló birodalom…
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Albérlet helyett!
Krisztiánék az agglomerációba költöztek ki 9 éve. Az akkor vásárolt családi házat részben saját kezűleg alakítgatták/változtatták: festettek, tapétáztak, laminált parkettát fektettek… A garázst pedig azóta is lomtárnak/tárolónak használják, az autók pedig kint állnak…
Read More…
Túl hosszú lett a konyha!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Pedig szétosztottam helyiségcsoportok szerint…
Petra kislakás tulajdonossá vált, anyai és rokoni „segítséggel”. Az ingatlanrészt használati megosztással birtokolja egyelőre… Hm… használati megosztás?! – ez is megérne egy misét, akarom mondani blog-bejegyzést! Majd gyúrok időt erre is! Térjünk rá a kis projektre, az ingatlanrész mindössze: 34 m².
Read More…
Ha kiegyezünk két szobában?
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Eredeti változat: első gondolat, a jó gondolat…
Ez az átalakítandó lakás már kétszer is szerepelt blog-bejegyzés formájában. Ma az Építtető által is támogatott lehetséges átváltozást mutatom.
Read More…
És két hálószoba…?
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Mérlegelésre…
Múlt alkalommal mutattam egy átalakítandó lakást. Itt elolvashatod az átváltozás kezdetét:
Két falat elbontunk, egyet megépítünk!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Most még irodaként működik!
Rebekáék egy 3.emeleti „visszaváltoztatás”-sal kerestek meg. Az ingatlan jelenleg irodaként működik egy igen jó minőségű társasházban. Ahhoz, hogy újra lakás lehessen, alaprajzilag szükséges a módosítás, építéshatóságilag azért nem, mert az irodává történő átalakításnál, rendeltetésmód nem változott, azaz a tulajdoni lap és a társasházi alapító okirat szerint is lakás ez az ingatlan… Vagyis: irodaként használták, nem lakásként!
Read More…
