Kategória: kompromisszum

 

Bútorozási ajánlat

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!


Építészet és/vagy lakberendezés ?!

Heti átváltozás blogomban meglévő lakásokat tervezek át otthonná. Mindig megrendelői igények mentén, és már alaprajzi megjelenítésben is mindig bútorozással ábrázolom a lakás helyiségeit. Mert ez a valódi otthontervezés alapja!

A falak megrajzolása még nem otthontervezés. Az inkább: épületszerkesztés.

Az otthon ott kezdődik, amikor megjelenik benne az ember: az ágya, az asztala, a kedvenc fotelje, a ruhái, a könyvei és persze a mindennapi szokásai.

Read More…

Előszobánk sincs!

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!


Bútorozás…?!

Edina és Béla társasházi lakást vásároltak, jó környéken, egy zárt lakóparkban, tetőterasszal… Csakhogy a lakás szerintük bútorozhatatlan!, pedig szép állapotú, hiába 6 éve épült/lakott. Vagyis, még bizonytalanok, szétbombázzák-e a lakást költözés előtt?!

Read More…

Utolsók leszünk a függőfolyosón…!

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!


Kicsi, de jó lesz így?!

Anita és kislánya költözik ebbe a lakásba. „Mindössze 44 m², de 3 szobás!” – olvastam az email első mondatát… Hmmm, ez kevésnek tűnik, valószínűleg félszobákról, ill. hálófülkékről lehet beszélni ilyen esetben:

Read More…

Sarokajtókon túl…

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!

Aprócska a nappali is!

Bernadett családi segítséggel vásárolta meg a kétszobás lakást. A szimpla felújításon túl, arra is keresi a választ, hogy a 11 m²-es nappalit lehet-e növelni? És a sarokajtók megszüntethetők-e?

Read More…

Furcsa szimmetria

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!

Hol lesz a gardrób?

Edit és Imre lakásvásárlásukat lebonyolították. Alaposságuk okán már a lehetőségek feltárását is megkezdték, egyrészről csempét vertek le és szőnyegpadlót szedtek fel…, másrészről a leendő kialakítást rajzolgatták saját kedvükre… Ebbe a folyamatba „hívtak”, mert egy új gardrób létén/nem létén, nem jutnak egyezségre.

Read More…

Garázs-lomtárból önálló birodalom…

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!

Albérlet helyett!

Krisztiánék az agglomerációba költöztek ki 9 éve. Az akkor vásárolt családi házat részben saját kezűleg alakítgatták/változtatták: festettek, tapétáztak, laminált parkettát fektettek… A garázst pedig azóta is lomtárnak/tárolónak használják, az autók pedig kint állnak…

Read More…

Túl hosszú lett a konyha!

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!

Pedig szétosztottam helyiségcsoportok szerint…

Petra kislakás tulajdonossá vált, anyai és rokoni „segítséggel”. Az ingatlanrészt használati megosztással birtokolja egyelőre… Hm… használati megosztás?! – ez is megérne egy misét, akarom mondani blog-bejegyzést! Majd gyúrok időt erre is! Térjünk rá a kis projektre, az ingatlanrész mindössze: 34 m².

Read More…

Ha kiegyezünk két szobában?

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!

Eredeti változat: első gondolat, a jó gondolat…

Ez az átalakítandó lakás már kétszer is szerepelt blog-bejegyzés formájában. Ma az Építtető által is támogatott lehetséges átváltozást mutatom.

Read More…

És két hálószoba…?

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!

Mérlegelésre…

Múlt alkalommal mutattam egy átalakítandó lakást. Itt elolvashatod az átváltozás kezdetét:

Read More…

Két falat elbontunk, egyet megépítünk!

Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!

Most még irodaként működik!

Rebekáék egy 3.emeleti „visszaváltoztatás”-sal kerestek meg. Az ingatlan jelenleg irodaként működik egy igen jó minőségű társasházban. Ahhoz, hogy újra lakás lehessen, alaprajzilag szükséges a módosítás, építéshatóságilag azért nem, mert az irodává történő átalakításnál, rendeltetésmód nem változott, azaz a tulajdoni lap és a társasházi alapító okirat szerint is lakás ez az ingatlan… Vagyis: irodaként használták, nem lakásként!

Read More…
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial