Kategória: szoba
Nagypolgári, és hallos!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Nekünk 4 szoba kell!
Dániel a nagyszülői lakást örökölte, megyeszékhelyen. Minden közeli/távoli családtag az értékesítést javasolja, de Dániel szerint ez annyira jó helyen van, hogy ha 4 szobássá lehet(ne) alakítani, erősen elgondolkodna azon, hogy inkább megtartja, és ideköltözik saját családjával, Feleségével és a két kisiskolás Gyermekükkel.
A nagypolgári lakás elég nagy alapterülettel bír, hiszen 96 m². Viszont csupán két és félszobás… Ja, és hallos, ami jelenleg kb. egy gardrób, ami közlekedőként funkcionál…!
Read More…
Utolsók leszünk a függőfolyosón…!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Kicsi, de jó lesz így?!
Anita és kislánya költözik ebbe a lakásba. „Mindössze 44 m², de 3 szobás!” – olvastam az email első mondatát… Hmmm, ez kevésnek tűnik, valószínűleg félszobákról, ill. hálófülkékről lehet beszélni ilyen esetben:
Read More…
Furcsa szimmetria
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Hol lesz a gardrób?
Edit és Imre lakásvásárlásukat lebonyolították. Alaposságuk okán már a lehetőségek feltárását is megkezdték, egyrészről csempét vertek le és szőnyegpadlót szedtek fel…, másrészről a leendő kialakítást rajzolgatták saját kedvükre… Ebbe a folyamatba „hívtak”, mert egy új gardrób létén/nem létén, nem jutnak egyezségre.
Read More…
És, ha nekem nem teszik?
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Megtervezett bővítés, elkészült alapozás
Juci az agglomerációban, de üdülőövezetben alkudozik egy sarokingatlanra. A mindössze egyszobás épület elhanyagolt, lakatlan állapotban áll:
Read More…
Három-szoba hallos…
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Hall helyett nappali?
Erzsiék társasházi lakást vásároltak. Március végéig egy Család bérli, azután kezdődhet a nagygenerál, azaz a teljes felújítás. De, ha már felújítás, lehet-e olyan átalakítás is, hogy a hall megszűnjön?
Read More…
Földszintes „ikerlakás”
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Homlokzat is változhat!
Magda és Sándor átváltoztatott alaprajzi ajánlatot kért tőlem egy ’ikerlakás’-ra. Az ikerlakás elnevezést helyettesítem inkább ikres csatlakozású-ként, hiszen ez egy kétlakásos társasház (használati megosztás szerin ist!), persze, nagyjából egymás tükörképei!
Read More…
Kell nekünk egy kisszoba is!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Tervtár és statika mentén
Múlt alkalommal megmutattam, hogy egy többlakásos társasház IV. emeleti lakásának átalakításához/felújításához a tervtári kutakodás –t is bevetettem., ezt itt találod:
Read More…
Klasszikus alagsori…?!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
A házmesterlakás…?! 😉
A budai társasház alagsori helyiségeit (osztatlan közös) korábban gyakran bérbe adták… De a ‘közös lónak, túros a háta’ – okán a terület lelakottá/elhasználttá vált, valós/fizető Bérlő pedig már évek óta nem akadt.
Tavaly nyáron, az utolsó lakógyűlés itt zajlott… az alagsor hűvösében, akkor fogalmazódott meg a hasznosítás új igénye.
A Társasház ötlete: a szóban forgó terület lakássá válása. Ez több leküzdendő akadályt jelent, a közös tulajdon felszámolását, az alapító okirat módosítását, az új lakáskialakítás építéshatósági engedélyének megszerzését…
Ami az építészeti tervezés szempontjából első lépésként fontos, hogy kiderüljön, alkalmas-e a terület fizikailag is lakásnak? Vagyis, teljesíthetők-e a lakás ismérvei?
A felmérési tervből az látszik, hogy
- 43, 50 m²-es alapterülete elegendő lehet,
- van természetes fény és a szellőzés is biztosítható,
- kritikus belmagasság csupán a bejárat/közlekedés területén van,
- fűtése jelenleg is van, illetve vizesblokkal is rendelkezik!
Ami biztosan nincs:
- jó kilátás, hisz az ablakokból a sűrű kert földközeli része látható csupán,
- az új lakáshoz nem tudunk parkolót/parkolóhelyet biztosítani telken belül!
Helyesebben: autóbeálló helyet létre lehetne hozni, de az az utcai kerítés átépítését, a kerti kuka-szerszámtároló bontását vagy áthelyezését jelentené, és e jelentős költséghányadra egyelőre nincs fedezet…, mert akkor jó lenne új járda, kinti kerékpártároló…
A tervezett lakás-terület lakásfunkciókra bontva kb. ezt tudná:
A konyha/étkező és a háló gyakorlatilag felcserélhető, de az ábra felső helyiségénél az ‘ablak-hiány’ egyértelműen azt jelzi, helyiséghatároló válaszfal nem épülhet!
A Társasház mindennek ellenére inkább ezt szeretné megvalósítani!
Miért is? Mert így kérik! Ha lehetséges, oldjam meg… Kitalálok valamit! 😉
Nem elosztjuk, hanem megosztjuk!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Egy lakás! Nem lesz két lakás!
Múlt héten mutattam a társasházi lakás-átváltozás kezdeti nehézségeit. Itt tudod feleleveníteni:
Egy lakás = két lakás!?
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Megvásároljuk, elosztjuk/megosztjuk!
Frida saját életében is új „fejezetre” készül. Az agglomerációból visszaköltözik a fővárosba. De nem egyedül, idősödő Édesanyjával együtt vágtak e projektbe.
Tehát, értékesítettek két családi házas ingatlant, így a lakásvásárlás elkerülhetetlen. A kínált új lakóparki társasházi lakások az igényes szolgáltatásaikkal megfelelő számukra, de már két lakás ára, cca. 50-60 m²-nyi alapterülettel kb. a csillagos eget is meghaladta…
Így, kutattak tovább, és fellelték ezt a 9 éves, 105 m²-es lakást:
Read More…
