Kategória: térnyitás
Nagypolgári, és hallos!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Nekünk 4 szoba kell!
Dániel a nagyszülői lakást örökölte, megyeszékhelyen. Minden közeli/távoli családtag az értékesítést javasolja, de Dániel szerint ez annyira jó helyen van, hogy ha 4 szobássá lehet(ne) alakítani, erősen elgondolkodna azon, hogy inkább megtartja, és ideköltözik saját családjával, Feleségével és a két kisiskolás Gyermekükkel.
A nagypolgári lakás elég nagy alapterülettel bír, hiszen 96 m². Viszont csupán két és félszobás… Ja, és hallos, ami jelenleg kb. egy gardrób, ami közlekedőként funkcionál…!
Read More…
Utolsók leszünk a függőfolyosón…!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Kicsi, de jó lesz így?!
Anita és kislánya költözik ebbe a lakásba. „Mindössze 44 m², de 3 szobás!” – olvastam az email első mondatát… Hmmm, ez kevésnek tűnik, valószínűleg félszobákról, ill. hálófülkékről lehet beszélni ilyen esetben:
Read More…
Gyerekszoba is kellene!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Ugye, majd beleférünk!?
Gyuriék kérdése a mellékelt alaprajzi kialakítással kapcsolatban az volt, – Átalakítható-e úgy ez a földszintes családi ház, hogy két önálló hálószoba is elférjen benne? És az épületkontúr/épületkubatúra megmaradjon, vagyis ne történjen semmiféle hozzáépítés!?
Read More…
Három-szoba hallos…
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Hall helyett nappali?
Erzsiék társasházi lakást vásároltak. Március végéig egy Család bérli, azután kezdődhet a nagygenerál, azaz a teljes felújítás. De, ha már felújítás, lehet-e olyan átalakítás is, hogy a hall megszűnjön?
Read More…
Elpazarolt négyzetméterek…?!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Kedvezőtlen traktusmélység
Mária és Valér budapesti bázisuk kiépítésének első lépését megtették, a rangos, gangos bérház 3. emeletén megvásárolnak egy lakást, ami jelenleg még irodaként működik:
Világosabb a tetőtér!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
2 önálló kis lakásból, egyetlen tetőtéri bővítmény…
A megvásárolt családi ház beköltözés után mutatta meg leginkább „használati” hibáit. Ez a hiba a tetőtér jelenlegi illetve majdani tervezett állapota is egyben. A korábbi Tulajdonos úgy döntött, a tetőtérbe 2 önálló lakást telepít, hiába egy lakásra szólt az építési engedélye!!!! 🙁
Nem elosztjuk, hanem megosztjuk!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Egy lakás! Nem lesz két lakás!
Múlt héten mutattam a társasházi lakás-átváltozás kezdeti nehézségeit. Itt tudod feleleveníteni:
Verandásra váltunk!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Bruttó megmarad!
Regináék módosítást kértek. Feladatként azt adták, hogy csökkentsem a hálóblokkot. Mert a két hálószoba nagy luxus, hiszen a nappaliban is lehet szállást biztosítani a kihúzható kanapén…
Read More…
Falusi turizmus helyett
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Beköltözünk!
Az otthonteremtés akkor működik jól, ha a tervezési folyamat is közös. Ezt így gondolom. Vica és Ferkó a Bakonyban talált egy értékesítés alatt álló ingatlant, amit anno, Vállalkozásra terveztek a korábbi Tulajdonosok. Először ezt a vonalat képviselték Vicáék is… e lépések önállóan kerültek bemutatásra… itt:
és itt:
Dobogós hely!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Mentsük meg a dobogóst!
Dezső 5 éve nyugdíjas, egyedül lakik. Gyermekei Nyugat-Európában élnek, Családjaikkal. A nagy méretű erdőkertesi házát már unja, így úgy döntött, eladja a családi házat. Kisebb otthonra vágyva, keres magának egy „kisbirtokot”.
Read More…
