Nagyobb szobát a lánykáknak!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
E heti átváltozás: Legyen a gyerekeknek nagyobb szobája!
Ágotáék vidéki nagyvárosba költöznek két kicsivel, a két éves Edinával és a 3 és fél éves Evelinnel. Tervezési megbízásom a hálószobák esetleges átalakítására vonatkozott.
A három szobás lakás közel 64 m². A szülői hálóba azonban nehezen fér be a franciaágy…
A tervezett átalakítás a két hálószoba bútorozhatóvá tételén túl, a helyiség-kapcsolatok átszervezését és a tényleges bútorozási ötletelést jelenti, a család meglévő bútorainak felhasználásával.
1. A lakás végében lévő hálószobákat nem egy szűk folyosóról, hanem a nappaliból érjük el, így alapterületük nőtt.
2. A válaszfalak egyszerű szobatereket határolnak. A szülői háló alkalmas a franciaágy fogadására és beépített-szekrénye nagy mennyiségű ruha tárolására.
3. A gyerekek hálószobája akár két „felnőtt” ágy elhelyezését is engedi, most a kicsiknek csak gyerekágyuk van, így szobájuk még szellősebb.
4. A fürdőszobából a kádat száműzzük, helyén sarokkabinos zuhanyzó és +1 mosdókagyló lesz.
5. A nappali és a konyha-étkező tere belső határoló falak nélkül marad, csak a bútorozás és a burkolatváltás mutatja a különböző funkciókat.
6. Az előtérből nyitjuk a kamra/tároló helyiséget, így a nappalinak ez a falfelülete is szekrényezhető.
A lakás nagy előnye a helyes tájolás, és a sok homlokzati nyílászáró. Bár az étkezőben, a gyerekszobában és a szülői hálóban is franciaerkély is van, ami, valljuk be, a bútorozást nehezíti!
A könnyebbség az, hogy az egész lakásban padlófűtés van, így a radiátorok nem gátolják a bútorozhatóságot.