Megtaláltam!, tornácos!
Itt, a Blogomon, nem olvashatod szerelmi horoszkópod, nem adok öltözködésedhez aktuális divattippet, és ma sem küldök ingyenes rúzsmintát! Inkább a Ház, a Lakás, az Otthon témakörébe invitállak…, tarts velem!
Szemrevételezés eredménye
Linda történetét folytatom ma, ami így kezdődött:
Rengeteg energia és időbefektetés meghozta gyümölcsét, mert Linda megtalálta a házat. A tornácos parasztházat. Ami már egy felújítást/átalakítást is megélt. Egy fiatal házaspár élt itt, két kisgyermekkel és saját igényeiknek megfelelően alakították át benne az eredeti alaprajzi elrendezést. De másfél éve külföldre költöztek. Azóta próbálták ismerősök által értékesíteni a teljes ingatlant. Hol nagy svunggal, hol kevés odafigyeléssel… eddig eredménytelenül.
Végül, egy közös Ismerős hozta létre az adás-vétel lehetőségét, még az áralkuban is segítséget nyújtott!
A jelenlegi állapot klasszikusan soros udvari elrendezés, oldalhatáros telepítéssel:
Amit az áttervezés előtt Linda megfogalmazott:
- ki kell nyitni a házat a tornácra!,
- legyen tágas az elrendezés,
- egyetlen nagyobb méretű fürdőszoba kádat kapjon,
- ajtóval határolt hálószoba,
- ajtóval határolt vendégszoba.
Ezen intelmek mentén, keresztirányban felosztottam a teljes épületet, kb. 6 db egyenlő tércikkre. Ebben a korábbi kamra volt az iránymutató., ami valaha talán istállóként is működhetett. Szerintem utólag épült a házhoz. Tehát cca. ezt a tércikket ismételgettem, és mindegyik tércikknek adtam üvegfalas feltárást a tornác felé:
Azután finomítottam a ritmusos felosztáson.
- Az utcai szoba háló- vagy vendégszoba funkciót tölti be.
- Következő egység a dolgozós-gardrób!
- Innen elérhető a fürdőszoba. Akár káddal! 😉
- A következő tércikk az előtér-konyha együttese.
- Ehhez szervesen kapcsolódik az étkező és a hatalmas nappali.
- A korábbi kamra/istálló háló- vagy vendégszoba funkciót tölti be.
Egyszerű térrendezést alakítottam ki, ahol a belső közlekedés iránya a tornáccal párhuzamos, teljesen egyértelmű, és nem keresztezi az eltérő használati funkciókat, inkább egységgé olvasztja a nappali terek egyidejű használatát. Csupán az intim helyiségek határoltak zárható ajtóval: a szobák és a fürdő. Amik, valljuk csak be, napközben valószínűleg nyitott állapotban vannak…
A tervezett kémények ideiglenes, vagy kiegészítő fűtés lehetőségét biztosítják, illetve a teljes átalakítás szakaszolhatóságát is segítik. Mert ez Linda legújabb ötlete: szakaszoljam a megvalósítást! 😉